Today 125930 unique visitors 100 active users Logged in as: Anonymous user  
Danceplaza Group  
BlackpoolDanceFestival.net
Dress.danceplaza.com
Mobile.Danceplaza.com
Copy-rights & Disclaimer
 
Dresses / Tail Suits  
Ballrooom dress Tree
Netherlands
1250.00 Negotiable
Vesa design dress
Russia
2100.00 Fixed price
Extraordinary red dress
Russia
1000.00 Fixed price
Real masterpiece made of french lace
Russia
900.00 Fixed price
Stylish Navi blue ballroom dress
Russia
900.00 Fixed price
Standart and Latina Dresses for Sale
United States
1200.00 Fixed price
Bright and Elegant dress!!
Russia
800.00 Contact us
Brand New VESA dress
United States
1850.00 Negotiable
Vesa Latin Dress - worn only 2x
Switzerland
990.00 Negotiable
Latin Dress for Sale
Russia
700.00 Contact us
 
Dresses / Tail Suits  
VESA DRESS
France
1000.00 Fixed price
Size: S
Vesa Latin Dance Dress - pink
Switzerland
999.00 Negotiable
Size: Small
Ballroom dress for sale
Slovakia
800.00 Negotiable
Size: S
VESA BALLROOM DRESS
United Kingdom
1800.00 Fixed price
Size: UK 6-8
VESA BALLROOM DRESS
United Kingdom
2000.00 Fixed price
Size: UK 6
Dancing Day Italian atelier ballroom dress
Slovakia
1000.00 Contact us
Size: 34-38
The best dress.
Spain
100.00 Fixed price
Size: 38-42
Stunning Pink SAPIEL Atelier
Italy
700.00 Highest offer
Size: EU 44 - UK 16
Enchanting standard
Ukraine
1400.00 Negotiable
Size: XS-S, 36-38
Classy Lilac Dress with Swarovski Crystals
United States
500.00 Negotiable
Size: US 0-2
 
Looking for a dress? click here
To add a dress click here
 
Plaza Forum      
 08-23 :: Trainingskamp Cla
 08-11 :: Open Limburg Dans
 01-26 :: Wsi Wedstrijd Van
 01-24 :: Dens Gala: Verkoz
 01-23 :: Danceplaza Caf
 01-20 :: Dens Gala Wedstri
 01-16 :: Latin Drill En Bo
 01-14 :: Met Spoed Gezocht
 01-03 :: Nieuwjaarsbal Vri
 12-21 :: Verdien Je Vdn-Co
 
Danceplaza Links  
 
Frontpage Archive
 
 
 
Partner search  
 10-01FEMALERozetta Kats(18) 
 09-22MaleHenry Keijzer(56) 
 06-27FEMALELisa Damen(24) 
 05-22FEMALEVyctorya Amsterda(31) 
 05-17FEMALEBarbara(39)
Italy
 
 05-11FEMALEJutta WieMann(55)
Germany
 
 03-27MaleJohannes Saaristo(20)
Finland
 
 03-20FEMALEHelena Cej(29)
 
 03-15FEMALENRia Nebot(14)
 
 02-23Male10dancer(33)
Germany
 
 
Search :: Add
 
Plaza Events  
 
Add
 
Plaza Column
 08-19 :: Hiring Dance Instruc...
 03-30 :: Latin/Ballroom Dress...
 10-03 :: Opheffingsuitverkoop...
 03-01 :: Odissi Dance And Mus...
 02-21 :: Hairaffair - For All...
 02-07 :: Tedancari Dance Comp...
 06-13 :: Launch Of Free Site ...
 03-01 :: Movement Of Your Bod...
 02-22 :: High Level Internati...
 02-10 :: Expression In Dancin...
 
To add a new Plaza Column Article click here
 
Plaza Links  
 clubs/studio Studio 4 Ballroom Da... 
 homepages Zegels Danst 
 clubs/studio Sziluett Dance Sport... 
 clubs/studio Dansklub Arabesk 
 universities Cp Salsa 
 clubs/studio Tip Tap One Team Gds 
 formation teams GrN-Gold-Club MNch... 
 organisations De Danswinkel - Dans... 
 homepages Homepage Van Piet En... 
 clubs/studio Paragon Dance Center 
 
To add a new Plaza link click here
 
 

Result Service - Competition info
Name competition :WDSF OPEN LATIN
City :St. Petersburg
Country :Russia
Date :Sunday, 10-02-2011
Association :IDSF
Disipline :Latin
Type :Open
Age :Adult Latin
Marks :Marks available

Result Service - Results

Result Service / WDSF OPEN LATIN / Adult Latin
Search string:
 
Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
1Dmitry Pugachev - Anastasia Balaeva Photos of couple available  Russian Federation
2Artem Semerenko - Svetlana Sovetchenko Photos of couple available  Russian Federation
3Marts Smolko - Viktorija Puhovika Photos of couple available  Latvia
4Alelander Rebrov - Julia Steshenko Photos of couple available  Ukraine
5Igor Makarov - Anna Baklanova Russian Federation
6Kirill Kolpashchikov - Maria Kamenskaya Russian Federation
 
Semi Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
7Vladislav Inostrantsev - Marina Nikolajeva Photos of couple available  Estonia
8Evgeny Oreshnikov - Daria Kasparova Russianfederation
9Artem Gaylit - Elizaveta Shibaeva Photos of couple available  Byelorussia
10Evgeny Korotonozhkin - Elizaveta Tuchkova Russian Federation
11Viacheslav Benko - Elena Klepikova Russian Federation
12Andrey Chumachenko - Alexandra Busheva Photos of couple available  Russian Federation
 
Quarter Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
13Denis Nechaev - Kristina Androsenko Russian Federation
14Anton Seleznev - Liubov Gabbasova Russian Federation
15Dmitry Marchenko - Oxana Borovleva Russian Federation
16Anton Goncharov - Olga Andrianova Russian Federation
17Andrey Strebizh - Elena Manuylova Russian Federation
18Alexandr Zevelev - Ksenia Zaputriaeva Russian Federation
19Ilya Beloborodov - Julia Luzina Russian Federation
19Zhaki Butuzafi - Elizaveta Smirnova Russian Federation
19Mikhail Koptev - Alexandra Atamantseva Russian Federation
19Davyd Mkhitarian - Galyna Mkhitarian Ukraine
19Ruslan Khayrullin - Anna Shadrina Russian Federation
24Nikita Tabachkov - Ekaterina Kostochkina Photos of couple available  Russian Federation
 
Round 3
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
25Kirill Voronin - Tatyana Kosenko Photos of couple available  Russian Federation
26Evgeny Lazarev - Alexandra Sytina Russian Federation
27Stepanov Maksim - Kruuse Kerstin Estonia
28Maxim Sitkin - Victoria Kashtelo Russian Federation
29Eduard Khayrulin - Svetlana Karavaeva Russian Federation
30Andrey Khripkov - Maria Eliseeva Russian Federation
30Andrey Prytkov - Margarita Bondarenko Russian Federation
30Sergey Grigoriev - Arina Lobashova Russian Federation
33Ivan Smirnov - Valeria Koroleva Russian Federation
34Ivan Sizintsev - Kristina Beregova Russian Federation
35Alexandr Niukhalov - Karina Poddubrovskaya Russianfederation
35Nikita Timoshenko - Maria Petrova Russian Federation
37Nikita Evstafiev - Angelina Batrasheva Russian Federation
38Daniil Lunev - Victoria Nikulshina Russian Federation
38Kirill Goncharov - Ekaterina Kuznetsova Russian Federation
40Alexey Korolev - Julia Skalaba Russian Federation
40Ivan Sovetov - Elizaveta Korobeynikova Russian Federation
42Anton Shtabnov - Svetlana Kharlamova Russian Federation
43Andrey Gulnik - Victoria Velikanova Russian Federation
43Alexey Doronin - Arina Seredkina Russian Federation
43Sergey Litvinov - Anastasia Ugarova Russian Federation
46Ilya Ivanov - Maria Gorodilova Russian Federation
47Vladislav Moshanin - Diana Bykova Russian Federation
48Andrey Romanovsky - Irina Polovikova Russian Federation
 
Round 2
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
49Artem Syzdykov - Ekaterina Neustroeva Russian Federation
49Vasily Tiukhtin - Evgenia Tokareva Russianfederation
51Dmitry Pandursky - Daria Yakobchuk Russian Federation
52Dmitry Prikhodko - Anna Ivanova Russian Federation
53Ivan Nikitin - Polina Baurina Russian Federation
53Roman Korolkov - Daria Egorova Russianfederation
55Anton Sergeev - Alexandra Klochko Russian Federation
56Denis Lopatin - Anna Gubantseva Russian Federation
57Daniil Egorenko - Maria Miliuchenko Russian Federation
57Alexey Kudinov - Natalia Sokolova Russian Federation
57Nikita Milchenko - Maria Porokhina Russian Federation
60Maxim Starovoytov - Elizaveta Sokolova Russian Federation
60Maxim Pavlov - Irina Danilina Russian Federation
60Nikolay Gapon - Varvara Tataurshchikova Russian Federation
63Matas Kaspar - Lepik Kaisa Estonia
64Anton Koznov - Svetlana Koznova Russian Federation
65Alexey Kondiukov - Victoria Gashkova Russian Federation
65Andrey Khramchikhin - Anastasia Kuzmina Russian Federation
65Nazar Khusnutdinov - Elizaveta Zhuravleva Russian Federation
68Igor Nikolaev - Maria Konus Russian Federation
68Artem Valiev - Polina Victorova Russian Federation
70Alexandr Titkov - Anastasia Prokopieva Russian Federation
71Stanislav Gushchin - Kristina Terentyeva Latvia
71Artem Ostapchuk - Svetlana Sokolova Russian Federation
71Sergey Chekanov - Anna Zuykova Russian Federation
74Roman Lukianenko - Alina Torbunova Russian Federation
74Alexandr Lovrich - Miliana Lovrich Russian Federation
76Dmitry Saenko - Daria Povalikhina Russian Federation
77Sergey Pishchalnikov - Mayia Vorobieva Russian Federation
78Alexey Timchenko - Ksenia Fedorova Russian Federation
79Ivan Antonov - Maria Baykova Russian Federation
80Andrey Chulanov - Alina Saratova Russian Federation
81Sergey Andreev - Olga Galinina Russian Federation
 
Round 1
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
82Dmitry Martyniuk - Polina Korsunskaya Russian Federation
83Viacheslav Kolesnitsky - Victoria Li Russian Federation
83Sergey Mayorov - Victoria Klimova Russian Federation
85Denis Trubin - Maria Nikitina Russian Federation
85Alexey Korablev - Elena Guseva Russian Federation
87Anton Goncharov - Ruta Zviedre Latvia
88Alexandr Okishev - Natalia Nikolaeva Russian Federation
89Vladimir Tochmin - Polina Dashina Russian Federation
89Maxim Kutin - Olga Sevostianova Russian Federation
91Ivan Babashko - Anna Kalimulina Russian Federation
92German Strelkov - Anastasia Tavalinskaya Russian Federation
93Evgeny Polkhovskoy - Ekaterina Burova Russian Federation
94Ilya Kurynov - Julia Koshkina Russian Federation
94Anton Rodichkin - Tatiana Nikolaeva Russian Federation
94Bogdan Temnokhudov - Anna Kvashninova Russian Federation
94Ivan Yudin - Daria Yuzhakova Russian Federation
98Vsevolod Frolenko - Ekaterina Bakunovich Russian Federation
98Andrey Filatov - Daria Kirsanova Russian Federation
100Andrey Potapov - Polina Koroleva Russian Federation
101Andrey Reshetnikov - Anna Khokhriakova Russian Federation
102Artem Denisov - Evgenia Chekurina Russian Federation
103Dmitry Perepelkin - Ekaterina Efimenko Russian Federation
104Nikita Baryshev - Margarita Sibeleva Russian Federation
105Anatoly Kostoglodov - Anastasia Pronina Russian Federation
105Leonid Khomko - Elizaveta Titova Russian Federation
107Andrey Chuprov - Alexandra Appolonova Russian Federation
108Pavel Smirnov - Polina Samuylova Russian Federation
109Artem Alexeev - Anna Kochetkova Russian Federation
110Ilya Sergeev - Svetlana Krivosheeva Russian Federation
111Vitaly Panteleev - Ekaterina Bondarenko Russian Federation
111Alexandr Reznik - Anna Kerova Russian Federation
111Maxim Chernov - Yanina Filatova Russian Federation
114Alexey Annenkov - Victoria Timchenko Russian Federation
114Ivan German - Ksenia Kostenko Russian Federation
116Alexandr Sundukov - Julia Striuchenko Russian Federation
116Ilya Koshelev - Liubov Rybalkina Russian Federation
118Dmitry Butylkin - Anna Lakhtanova Russian Federation
118Daniil Vasiliev - Ekaterina Shmeleva Russian Federation
120Alexandr Komarov - Ekaterina Pekush Russian Federation
121Dmitry Gnedov - Anastasia Lavrova Russian Federation
121Dmitry Ilin - Polina Vikulova Russian Federation
123Semen Kolchin - Maria Yasinskaya Russian Federation