Today 55663 unique visitors 85 active users Logged in as: Anonymous user  
Danceplaza Group  
BlackpoolDanceFestival.net
Dress.danceplaza.com
Mobile.Danceplaza.com
Copy-rights & Disclaimer
 
Dresses / Tail Suits  
Bright and Elegant dress!!
Russia
€ 700.00 Contact us
Black and Green Ballroom dress
Netherlands
€ 875.00 Contact us
VESA dress for sale!
Russia
€ 1200.00 Fixed price
EDDA HSU dress.BRAND NEW / NEVER WORN.
Hong Kong
€ 670.00 Negotiable
Romantic ballroom dress a flower colours...
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Stylish ARTI design ballroom dress
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Granata
Germany
€ 500.00 Fixed price
Primavera
Germany
€ 650.00 Fixed price
Stunning white ballroom dress made by Si...
United Kingdom
€ 1450.00 Fixed price
Beautiful Dore Latin dress
United States
€ 1025.00 Fixed price
 
Dresses / Tail Suits  
VESA DRESS
France
€ 1000.00 Fixed price
Size: S
Vesa Latin Dance Dress - pink
Switzerland
€ 999.00 Negotiable
Size: Small
Ballroom dress for sale
Slovakia
€ 800.00 Negotiable
Size: S
Dancing Day Italian atelier ballroom dress
Slovakia
€ 1000.00 Contact us
Size: 34-38
The best dress.
Spain
€ 100.00 Fixed price
Size: 38-42
Stunning Pink SAPIEL Atelier
Italy
€ 700.00 Highest offer
Size: EU 44 - UK 16
Enchanting standard
Ukraine
€ 1400.00 Negotiable
Size: XS-S, 36-38
Classy Lilac Dress with Swarovski Crystals
United States
€ 500.00 Negotiable
Size: US 0-2
Stunning Turquoise made for Blackpool
United States
€ 600.00 Negotiable
Size: 0-6
Original and remarkable latin dress
Romania
€ 500.00 Fixed price
Size: XSmall-Small
 
Looking for a dress? click here
To add a dress click here
 
Plaza Forum      
 08-23 :: Trainingskamp Cla
 08-11 :: Open Limburg Dans
 01-26 :: Wsi Wedstrijd Van
 01-24 :: Dens Gala: Verkoz
 01-23 :: Danceplaza Café
 01-20 :: Dens Gala Wedstri
 01-16 :: Latin Drill En Bo
 01-14 :: Met Spoed Gezocht
 01-03 :: Nieuwjaarsbal Vri
 12-21 :: Verdien Je Vdn-Co
 
Danceplaza Links  
 
Frontpage Archive
 
 
 
Partner search  
 10-10FEMALETes Saelman(43) 
 08-08MaleClive Uter(36)
United States of America
 
 06-12FEMALESteph C(29)
United States of America
 
 05-31MaleGreg(40) 
 05-15MaleDennis Dikkers(39) 
 04-06FEMALEH-Kl Sii(54) 
 03-21FEMALEJaklyn Brockman(36)
United States of America
 
 02-22Male10dancer(34)
Germany
 
 02-19FEMALEIlkin Hossoy(40)
United States of America
 
 02-01MaleAndré Busger Op V(31) 
 
Search :: Add
 
Plaza Events  
 
Add
 
Plaza Column
 04-28 :: Let'S Dance Champion...
 08-19 :: Hiring Dance Instruc...
 03-30 :: Latin/Ballroom Dress...
 10-03 :: Opheffingsuitverkoop...
 03-01 :: Odissi Dance And Mus...
 02-21 :: Hairaffair - For All...
 02-07 :: Tedancari Dance Comp...
 06-13 :: Launch Of Free Site ...
 03-01 :: Movement Of Your Bod...
 02-22 :: High Level Internati...
 
To add a new Plaza Column Article click here
 
Plaza Links  
 formation teams Tsg Bremerhaven Stan... 
 business Dancesketch.It 
 clubs/studio Dan Radler & Suzanne... 
 organisations Triknia® Dance Compa... 
 business Dance Vision 
 organisations Danse L'Affaire 
 organisations Czech Dance Teachers... 
 organisations Stichting Rolstoelda... 
 clubs/studio Tanz- Und Turnier-Cl... 
 organisations Dance Is Fun In Toro... 
 
To add a new Plaza link click here
 
 

Result Service - Competition info
Name competition :WDSF Youth Open Latin
City :Moscow
Country :Russian Federation
Date :Friday, 10-27-2017
Association :IDSF
Disipline :Latin
Type :Open
Age :Youth Latin

Result Service - Results

Result Service / WDSF Youth Open Latin / Youth Latin
Search string:
 
Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
1Oleg Chzhen - Alina Ageeva Russian Federation
2Egor Kulikov - Maria Goroshko Russian Federation
3Artem Nasretdinov - Elizaveta Semashko Russian Federation
4Evgeny Nikitin - Julia Khurtina Russian Federation
5Igor Mikhaylovsky - Ekaterina Logacheva Russian Federation
6Danila Mazur - Anastasia Polonskaya Russian Federation
 
Semi Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
7Semen Kokovin - Polina Akimova Russian Federation
7Daniil Pisankin - Arina Marukhina Russian Federation
9Iakov Predko - Polina Astakhova Russian Federation
10Tomer Zveniatsky - Yana Litvin Israel
11Antonio Mosa - Mihaela Antonova France
12Miroslav Bonev - Emiliya Dzhelebova Bulgaria
 
Quarter Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
13Ole Thomas Hansen - Julie Gudim Bjerkaas Norway
14Vsevolod Shagaev - Veronika Kioroglo Russian Federation
14Mikhail Fedotov - Elizaveta Koroleva Russian Federation
16Oleg Ovchinnikov - Kristina Pichshugina Kazakhstan
16Igor Vaniukov - Maria Izotova Rus
18Veniamin Timofeev - Ksenia Pakhomova Russian Federation
19Yun Jae Hyun - Im Yeonwoo South Korea
20Vladislav Stepanov - Victoria Pak Russian Federation
21Sergey Prokhorenko - Anastasia Lesnova Rus
22Ivan Kuguk - Olga Martovitskaya Russian Federation
23Yun Choulju - Kim Yuri Korea, The Republic Of
23Nikita Alexeev - Anastasia Allikas Russian Federation
 
Round 4
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
25Dmitry Zakharenko - Nadezhda Kobzeva Russian Federation
25Vladislav Stytsiuk - Daria Chechel Russian Federation
27Alexey Potselov - Anastasia Perkova Russian Federation
28Anton Kireyeu - Elina Viadzenikava Belarus
29Vladislav Abushenko - Ivanna Solomakha Rus
29Nikita Laba - Marina Makarenko Russian Federation
29Roman Mokienko - Ekaterina Sirotiuk Photos of couple available  Russian Federation
32Pavel Shchepletsov - Anastasia Golubeva Russian Federation
33Egor Novikov - Daria Prusakova Russian Federation
33Egor Filev - Sofia Prudnikova Russian Federation
33Danil Eremeev - Anastasia Golitsyna Russian Federation
36Artem Firsov - Tatiana Ustinova Rus
37Artem Ivanov - Sofia Kireeva Russian Federation
37Anton Burkhanov - Victoria Gumeniuk Russian Federation
37Yang Haoning - Sha Hanyu People'S Republic Of China
40Ivan Shipitsyn - Anastasia Esse Russian Federation
40Nikita Kolotukhin - Elizaveta Dobriakova Russian Federation
42Maxim Morozov - Anastasia Torikova Russian Federation
42Gao Kay Tszia - Valeria Mukhacheva Russian Federation
42Dmitrii Fedin - Ekaterina Tikhonova Russian Federation
45Nikita Titov - Diana Nikulina Russian Federation
46Nikita Kabanov - Olga Loginova Rus
46Egor Runovsky - Alena Soboleva Russian Federation
48Aydar Musin - Elvira Lapteva Russian Federation
49Roman Glavatsky - Victoria Puchina Russian Federation
 
Round 3
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
50Egor Prygunov - Sofia Mikheeva Russian Federation
50Artem Shevchenko - Anastasia Gurianova Russian Federation
50Danila Vinokurov - Uliana Zhukova Russian Federation
53Nikita Kharitonov - Ksenia Nosova Russian Federation
54Adam Larin - Maya Larina Russian Federation
54Dmitriy Nesmachnykh - Yana Chelysheva Russian Federation
56Artem Beginin - Diana Maltseva Russian Federation
56Kirill Nagibin - Valeria Lebedeva Rus
56Roman Muximov - Anastasia Gontova Russian Federation
56Ivan Evdokimov - Valeria Mizgert Russian Federation
60Vladislav Alisov - Liubov Dudareva Russian Federation
60Semen Kamenev - Evgenia Eliseykina Rus
60Daniil Borisov - Alisa Soboleva Russian Federation
60Artem Zaykov - Polina Korshunova Russian Federation
60Kirill Germanov - Milana Beluga Rus
60Timur Khusnimardanov - Evgenia Larionova Russian Federation
60Grigory Miftakhutdinov - Anna Ustiugova Rus
60Leonid Gubin - Varvara Sveridonova Russian Federation
60Alexey Groo - Anastasia Zakharova Russian Federation
60Danil Grishaev - Karolina Lukianova Rus
60Oleg Vergasov - Tatiana Rot-Serova Russian Federation
71Artem Podorvanov - Olga Georgieva Russian Federation
71Andrey Zorin - Veronika Poliushkina Russian Federation
73Ilya Kniazev - Maria Matskevich Rus
73Nikita Degtev - Julia Bolshakova Russian Federation
73Ilya Grankin - Natalia Kurakina Russian Federation
76Grigory Tereshchenko - Alina Melkozerova Russian Federation
77Anatoly Galankin - Anastasia Gushtyn Russian Federation
77Andrey Serpov - Elizaveta Karmalina Russian Federation
79Evgeny Chashkin - Anastasia Nemova Russian Federation
79Alexandr Morozov - Anastasia Antropova Russian Federation
79Vladislav Deriabin - Sofia Bulgakova Russian Federation
82Alexandr Kostromitin - Anna Milchevskaya Rus
83Maxim Nikel - Elizaveta Kozarez Russian Federation
83Artem Pavlinov - Ekaterina Tolstaia Rus
83Makar Kholodilin - Veronika Norkina Russian Federation
83Nikita Kufezin - Maria Gunina Rus
87Semen Kochetov - Sofia Kudinova Rus
87Evgeny Kasianov - Alina Mitrikovskaya Russian Federation
89Egor Zelentsov - Maria Kleshcheva Rus
89Ilya Poliakov - Victoria Maslova Rus
91Ilya Shnyrev - Veronika Plaksina Russian Federation
91Nikita Arbatsky - Elizaveta Zhuravleva Rus
93Nikolay Zuev - Elizaveta Soboleva Rus
94Leonid Zobnin - Aleksandra Evnevich Russian Federation
94Kirill Gavrilov - Elizaveta Khutornaya Rus
96Egor Soloviev - Sofia Shiriaeva Rus
 
Round 2
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
97Konstantin Mazur - Angelina Nevraeva Rus
97Ivan Borisov - Kristina Fomina Russian Federation
99Vladislav Kniazev - Ksenia Taushkanova Rus
99Ivan Rybkin - Natalia Reva Russian Federation
99Kirill Silivanov - Vlada Pekhtereva Russian Federation
99Timofey Serpov - Olga Belianina Russian Federation
99Elisey Osipov - Daria Oliunina Rus
99Artemy Makeev - Ksenia Agafonova Russian Federation
105Ilya Zvolsky - Kristina Fisenko Russian Federation
105Gleb Liapustin - Victoria Serikova Russian Federation
105Daniil Tebenkov - Anastasia Ratmanova Russian Federation
105Konstantin Sizentsev - Sofia Tulinova Russian Federation
105Ivan Marochkin - Victoria Fomina Russian Federation
105Sergey Kadin - Uliana Zizikina Russian Federation
105Nikita Bugaev - Alisa Kirillova Rus
105Evgeny Abramov - Elena Gurianova Rus
113Nikita Ivanov - Alina Lobanova Russian Federation
113Alexandr Lutskov - Anastasia Ptashinskaya Russian Federation
113Viacheslav Chumakov - Anna Vasilishina Rus
113Dmitry Bykov - Maria Ozhegova Russian Federation
113Danila Shliakhov - Angelina Tsiprush Rus
113Danil Nesterov - Anastasia Shchetkova Rus
119Yury Lobyntsev - Anastasia Lobyntseva Russian Federation
119Maxim Kirsa - Ekaterina Koroleva Russian Federation
119Kirill Sergeev - Violetta Ilina Russian Federation
119Alexandr Goriakin - Yana Chaplygina Russian Federation
119David Gogua - Anna Lutsenko Russian Federation
124Alexandr Zhorov - Tatiana Gileva Russian Federation
124Vladimir Kuznetcov - Daria Mishakova Rus
124Vadim Stukalov - Anna Dimidova Russian Federation
127Daniil Glushchenko - Sofia Moroz Russian Federation
127Kirill Shepelev - Yana Ragozina Russian Federation
127Sergey Zholkin - Alsu Gafurova Russian Federation
130Alexey Kirentsov - Veronika Tsetsokha Russian Federation
131Nikita Petrov - Anastasia Shchekina Rus
131Alexey Surzhin - Arina Eliseeva Rus
131Danila Katelevsky - Daria Kolosha Russian Federation
131Ilya Tikhonov - Ekaterina Petrukhina Russian Federation
131Kirill Bakhmetiev - Daria Chebotareva Russian Federation
136Stepan Nazolin - Elizaveta Leonova Rus
136Artem Dvornikov - Valeria Kosteeva Rus
136Alexandr Lipantiev - Ekaterina Batalova Rus
136Vasily Shumakov - Irina Tiamkina Russian Federation
136Maxim Sholotonov - Alexandra Yaroslavskaya Rus
141Denis Kozlov - Daria Zakharova Rus
141Yaroslav Bovarov - Anastasia Egorova Rus
141Alexandr Bushmarin - Polina Bobrova Rus
141Marsel Ishnazarov - Marina Serdiukova Rus
141David Zaytsev - Daria Gulevich Rus
146Maxim Shcherbakov - Alexandra Melnikova Russian Federation
146Vadim Sosnin - Anastasia Zharkova Russian Federation
146Anton Savin - Julia Arkhipova Rus
146Alexandr Maximov - Elizaveta Kulagina Russian Federation
146Alexandr Grigoriev - Marina Savlovskaya Russian Federation
151Alexander Kobzarev - Margarita Sokolova Russian Federation
151Nikita Pekin - Elizaveta Markina Russian Federation
151Alexey Pankov - Sofia Nasedkina Rus
151Vladislav Mogilenko - Maria Kotova Rus
151Alibek Cholponbaev - Alina Ivanova Kyrgyzstan
156Alexey Vetrov - Polina Pushilova Russian Federation
156Konstantin Smerdov - Milena Kalinina Rus
158Stepan Gerasimov - Elizaveta Melnikova Rus
158Ivan Korobeyshchikov - Maria Borisova Russian Federation
158Andrey Soloviev - Julia Kunakbaeva Russian Federation
158Sergey Puchkin - Olga Beda Russian Federation
162Maxim Baliabkin - Irina Igolkina Rus
162Ivan Pavlov - Nadezhda Yakimova Rus
162Artem Trofimov - Daria Pasechnik Russian Federation
162Mikhail Kornev - Victoria Kolesnikova Rus
166Daniil Korepov - Alena Korepova Russian Federation
166Dmitry Viderker - Maria Shupletsova Russian Federation
166Kamil Fakhrislamov - Diana Gilfanova Rus
166Kirill Savkin - Victoria Kalmykova Russian Federation
166Vlad Mirzoev - Ekaterina Lokshina Russian Federation
171Eduard Bezotechestvo - Ekaterina Karaulova Rus
171Fedor Gribakov - Anna Suvorova Russian Federation
171Stepan Zakhriamin - Veronika Portniagina Russian Federation
171Stepan Parfenov - Arina Voytovich Russian Federation
175Sabir Bikbulatov - Arina Sevastianova Rus
175Nikita Maliutin - Anastasia Sokolova Rus
175Shamil Zaharov - Ekaterina Popova Rus
175Semen Cheshkov - Elizaveta Tkachenko Russian Federation
179Ivan Kleymenov - Julia Likhacheva Rus
179Timur Filatov - Svetlana Plodushcheva Russian Federation
179Nikita Ziukov - Vasilina Panina Rus
179Sergey Diachkov - Angela Trofimova Rus
183Alexey Emets - Anna Osipovich Rus
183Rustam Yakubov - Darina Sultanbekova Russian Federation
183Vladislav Tolmachev - Sofia Doda Rus
183Vladimir Saltykov - Julia Miliutkina Russian Federation
183Nikita Mamonov - Anna Rubenkova Russian Federation
183Eduard Abdrakhmanov - Ilina Butsenko Rus
189Ivan Krotov - Ekaterina Sidorova Rus
190Andrey Yankov - Zoya Belaya Russian Federation
190Ilya Martynovich - Vera Korshunova Rus
192Arkady Borshchevsky - Anastasia Ryzhkova Rus
192Danil Novikov - Veronika Rudenko Rus
194Egor Denisov - Alexandra Denisova Russian Federation
194Alexandr Vasilkov - Ksenia Nurmatova Rus
196Dmitry Detsiuk - Esmeralda Doroshok Russian Federation
197Ilya Isakov - Daria Fofanova Russian Federation
 
Round 1
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
198Maxim Kaganovsky - Ekaterina Zubkova Rus
198Artem Kukushkin - Renata Frolova Russian Federation
198Semen Koriagin - Vitalina Pletneva Rus
201Ivan Grents - Eva Printsman Rus
201Francisco Pedrosa - Mariana Alcobaca Portugal
203Vitaly Arzanov - Daria Shcheglova Russian Federation
203Egor Beketov - Elizaveta Postnikova Russian Federation
203Alexey Stadnikov - Ekaterina Zavgorodnaya Russian Federation
203Konstantin Rukavishnikov - Polina Popova Rus
207Denis Lykov - Anastasia Fomkova Russian Federation
207Eldar Alibekov - Daria Balasheva Rus
207Sergey Spau - Polina Sapozhnikova Russian Federation
207Artem Zaytsev - Karina Ponomareva Russian Federation
207Kirill Buriy - Elizaveta Belonogova Rus
212Pavel Pavlov - Alina Paranicheva Russian Federation
212Alexandr Yakovlev - Tatiana Sukhareva Rus
214Denis Klochkov - Alexandra Martynova Rus
214Artem Zankovets - Irina Tretiakova Rus
214Karnaev Ilya - Anna Bekisheva Rus
214Ivan Emelin - Sofia Egorova Rus
214Sevastsyan Zolatau - Iryna Komar Blr
219Pavel Kozhanov - Elena Kaplia Russian Federation
219Ivan Zuev - Alina Varganova Rus
221Victor Riabykin - Ekaterina Buchneva Russian Federation
221Roman Shelementiev - Mariya Budishevskaya Rus
223Ruslan Temnikov - Maria Iliushkina Russian Federation
223Anton Sats - Ekaterina Ragozina Russian Federation
225Daniil Ceytin - Elizaveta Kapustina Rus
225Danil Smirnov - Elizaveta Varda Rus
227Georgy Allagulov - Valeria Kuznetsova Rus
228Vladimir Barinov - Olesia Semenova Rus
229Lev Gvozdev - Margarita Saliakhova Rus
229Konstantin Voronin - Maria Meliukhnova Russian Federation
231Nikita Shchelkanov - Valeria Tsareva Rus
231Mikhail Yarysh - Natalia Tsyranova Rus
233Artem Baskakov - Anna Tretiakova Russian Federation
233Eduard Kazantsev - Daria Beloborodova Rus
235Yakov Shakhov - Regina Zakirova Rus
236Sergey Sokolov - Maria Ezhovkina Russian Federation