| Final |
PL | Number / Couple name | Country |
1 | Igor Mikhaylovsky - Ekaterina Logacheva
|
Russian Federation |
2 | Nikita Shipitsin - Anna Zakharova
|
Russian Federation |
3 | Artem Tikhonravov - Anastasia Skorobogataya
|
Russian Federation |
4 | Dima Kusnir - Valeria Gumeniuc
|
Moldova, The Republic Of |
5 | Alexey Kapusta - Taisia Kuzina
|
Russian Federation |
6 | Iakov Predko - Polina Astakhova
|
Russian Federation |
|
Semi Final |
PL | Number / Couple name | Country |
7 | Mikita Zhukouski - Linda Reuko
|
Belarus |
8 | Roman Glavatsky - Victoria Puchina
|
Russian Federation |
9 | Nikolay Gromoglasov - Anastasia Plastinina
|
Russian Federation |
10 | Sun Yulong - He Xinyang
|
China |
10 | Evgeny Mironov - Veronika Gorshkova
|
Russian Federation |
12 | Stefan Cazacu - Tatiana Balan
|
Moldova |
13 | Dmitry Kaydan - Yana Burkova
|
Russian Federation |
|
Quarter Final |
PL | Number / Couple name | Country |
14 | Evgeny Brylev - Ekaterina Volotskaya
|
Russian Federation |
15 | Ivan Marochkin - Victoria Fomina
|
Russian Federation |
16 | Vladislav Alisov - Liubov Dudareva
|
Russian Federation |
17 | Yaroslav Alisov - Alexandra Ilicheva
|
Russian Federation |
18 | Alexander Svetlanov - Valeria Kulachenkova
|
Russian Federation |
19 | Andrey Petriaev - Anastasia Elnikova
|
Russian Federation |
20 | Yang Haocheng - Qu Yuting
|
China |
20 | Artem Donskoy - Anastasia Pertsova
|
Russian Federation |
22 | Kirill Borisov - Arina Kudriakova
|
Russian Federation |
23 | Alexey Odery - Daria Safonova
|
Russian Federation |
24 | David Gogua - Anna Lutsenko
|
Russian Federation |
|
Round 2 |
PL | Number / Couple name | Country |
25 | Semen Kochetov - Tatiana Oleshko
|
Russian Federation |
25 | Kirill Anureev - Ksenia Chashina
|
Russian Federation |
27 | Valery Romanov - Polina Lukina
|
Russian Federation |
28 | Vasily Shumakov - Irina Tiamkina
|
Russian Federation |
28 | Albert Mozhaev - Valeria Kysina
|
Russian Federation |
30 | Roman Zhemchugov - Arina Fedorova
|
Russian Federation |
30 | Ivan Dugar - Alena Zemliakova
|
Russian Federation |
32 | Ilya Kolobov - Elizaveta Matveeva
|
Russian Federation |
32 | Kirill Baturin - Evgeniya Gromova
|
Russian Federation |
32 | Ilya Martynovich - Elizaveta Romashina
|
Russian Federation |
35 | Gleb Savkin - Milena Isaenkova
|
Russian Federation |
36 | Anton Alexandrov - Natalia Shitova
|
Russian Federation |
37 | Egor Kachkovsky - Anastasia Gavrilova
|
Russian Federation |
38 | Denis Zhitkevich - Karolina Lukianova
|
Russian Federation |
|
Round 1 |
PL | Number / Couple name | Country |
39 | He Yongshen - Feng Linqian
|
China |
39 | Stepan Ilichev - Julia Shalimova
|
Russian Federation |
41 | Sergey Zholkin - Alsu Gafurova
|
Russian Federation |
42 | Evgeny Kandaurov - Ekaterina Shabalina
|
Russian Federation |
42 | Aleksandr Khromushkin - Arina Shakina
|
Russian Federation |
44 | Nikita Pulkin - Elizaveta Danilina
|
Russian Federation |
45 | Daniil Kochetkov - Alexandra Zagnetieva
|
Russian Federation |
46 | Vasily Lvov - Anastasia Suprun
|
Russian Federation |
47 | Song Lulin - Liu Siyi
|
China |
47 | Yuan Weiye - Hao Congcong
|
China |
49 | Anton Peredery - Sofia Laukart
|
Russian Federation |
49 | Vladislav Zinkevich - Alina Semenets
|
Russian Federation |
51 | Zhou Yang - Yang Yuting
|
China |
52 | Sun Jiawei - Yuan Yufen
|
China |
53 | Rafael Ayupov - Anastasia Lavrentieva
|
Russian Federation |
53 | Andrey Chekushin - Maria Leushina
|
Russian Federation |
55 | Yu Yongqi - Hu Qiwei
|
China |
|