Plaza Shout ! Channels
Back :: Comp Overview :: News :: Home

Competition view


Name competition :WDSF Grand Slam Latin
City :Helsinki
Country :Finland
Date :Sunday, 03-19-2017
Association :IDSF
Disipline :Latin
Type :Grand Slam
Age :Adult Latin

 
Final
PLNumber / Couple nameCountry
1Gabriele Goffredo - Anna Matus Moldova
2Armen Tsaturyan - Svetlana Gudyno Russian Federation
3Andrey Gusev - Vera Bondareva Russian Federation
4Charles-Guillaume Schmitt - Elena Salikhova France
5Umberto Gaudino - Louise Heise Italy
6Edgar Marcos Borjas - Alina Nowak Spain
 
Semi Final
PLNumber / Couple nameCountry
7Andrea Silvestri - Varadi Martina Hungary
8Vincenzo Mariniello - Sara Casini Italy
9Timur Yusupov - Sofia Kharina Russian Federation
10Konstantin Gorodilov - Dominika Bergmannova Estonia
11Moldovan Paul - Tatar Cristina Romania
12Anton Aldaev - Natalia Polukhina Russian Federation
 
Quarter Final
PLNumber / Couple nameCountry
13Artem Semerenko - Valeriya Kachalko Russian Federation
14Marek Bures - Anastasiia Iermolenko Cze
15Vito Coppola - Kristina Garifullina Italy
16Winson Tam - Anastasia Novikova Canada
17Alexandr Shmonin - Maria Kolmakova Russian Federation
18Jenya Suvorov - Jenya Libman Israel
19Alexey Dolgushin - Ksenia Piatakhina Russian Federation
20Egor Petrov - Anna Argun Russian Federation
21Yan Sorokin - Veronika Karimova Russian Federation
22Artem Efanin - Anna Dergunova Russian Federation
23David Jutge - Tatiana Podgornaia France
24Marius-Andrei Balan - Khrystyna Moshenska Germany
 
Round 2
PLNumber / Couple nameCountry
25Mstislav Kazakov - Alena Kazakova Russian Federation
26Nikolay Mikadze - Yana Novikova Russian Federation
26Jokubas Venckus - Migle Klupsaite Lithuania
28Tomas Gal - Sabina Karaskova Czech Republic
29Alexis Leonardo - Justine Reynaud France
29Alex Salvador - Alice Chiocchi Italy
31Fedor Poliansky - Dina Akhmetgareeva Russian Federation
32Eric Izakson - Mishel Magera Israel
33Maxim Elfimov - Evgenia Churikova Russian Federation
34Dumitru Cernei - Oona Oinas Finland
35Kirill Kolpashchikov - Julia Remizova Russian Federation
36Roman Tormashev - Anastasia Alekhina Russian Federation
37Nikita Olinichenko - Elizaveta Pustornakova Russian Federation
37Semen Zenkin - Alina Vorontsova Russian Federation
37Nikita Yutin - Daria Khmeleva Russian Federation
37Aliksey Tkachuk - Anastasiya Belmach Belarus
41Sergey Bliznyuk - Julia Olenich Russian Federation
41Denis Ruchka - Anna Samusenko Russian Federation
43Vladislav Moshanin - Evgenia Neparidze Russian Federation
44Shon Mashiach - Emily Alshtein Israel
45Daniil Pisankin - Arina Marukhina Russian Federation
46Dumitru Valentin Alexandru - Nicole Civita Ita
47Markus Ranta - Alisa Heino Finland
48Roman Kiparin - Olga Efremova Russian Federation
 
Round 1
PLNumber / Couple nameCountry
49Laszlo Konstantin Kalmar - Kastanja Rauhala Finland
50Dmitry Lugin - Daria Tkachenko Russian Federation
51Roman Mokienko - Ekaterina Sirotiuk Russian Federation
51Evgeny Nikolaev - Ekaterina Isakova Russian Federation
53Vladislav Stytsiuk - Daria Chechel Russian Federation
54Matyas Adamec - Natalie Otahalova Czech Republic
55Veniamin Timofeev - Ksenia Pakhomova Russian Federation
56Arthur Tagirov - Rebeka Cherepanova Latvia
57Liu Kai Sum Sam - Liu Wan Hin Hongkong,China
58Egor Filev - Sofia Prudnikova Rus
59Nariman Ashenov - Adel Kereyeva Kaz
59Pavel Shchepletsov - Anastasia Golubeva Russian Federation
61Ilya Yudovin - Dariia Marinesku Belarus
62Joris Yacoub - Natalia Horvathova Slovakia
63Vladimir Neykshin - Vladislava Andreeva Russian Federation
64Joni Ihanus - Kathrine Barck Finland
65Daniil Dekhtyar - Veronika Kotova Finland
65Ivan Kovalev - Svetlana Kolesnikova Russian Federation
67Roman Glavatsky - Victoria Puchina Russian Federation
67Anton Koznov - Svetlana Koznova Russian Federation
67Kirill Germanov - Alexandra Chobotova Russian Federation
67Andriy Yatchenko - Polina Zelenska Ukr
71Yeldan Tleubergenov - Yana Bogash Kazakhstan
71Andrey Anisko - Milana Beluga Russian Federation
71Nikita Laba - Marina Makarenko Russian Federation
74Danil Ukhin - Svetlana Mineeva Russian Federation
74Denis Korchagin - Yana Surkont Rus
74Cheung Cheuk Him - Ho Hei Man Hong Kong
77Artem Firsov - Alexandra Averianova Russian Federation
77Ho Ming Cheong - Lam Kit Ying Hong Kong
79Robin Hogdal - Sini Ilves Fin
79Nicklas Kekki - Laura Rietz Finland
79Aleksi Kiho - Ella Naajarvi Fin
79Sergey Kostylev - Ekaterina Ermochenko Russian Federation
79Kalle Tuori - Sinikka Riskila Finland
79Pierluigi Videsott - Netta Leppiniemi Finland