Today 55060 unique visitors 63 active users Logged in as: Anonymous user  
Danceplaza Group  
BlackpoolDanceFestival.net
Dress.danceplaza.com
Mobile.Danceplaza.com
Copy-rights & Disclaimer
 
Dresses / Tail Suits  
VESA dress for sale!
Russia
€ 900.00 Fixed price
Bright and Elegant dress!!
Russia
€ 700.00 Contact us
Black and Green Ballroom dress
Netherlands
€ 875.00 Contact us
VESA dress for sale!
Russia
€ 900.00 Fixed price
EDDA HSU dress.BRAND NEW / NEVER WORN.
Hong Kong
€ 670.00 Negotiable
Romantic ballroom dress a flower colours...
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Stylish ARTI design ballroom dress
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Granata
Germany
€ 500.00 Fixed price
Primavera
Germany
€ 650.00 Fixed price
Stunning white ballroom dress made by Si...
United Kingdom
€ 1450.00 Fixed price
 
Dresses / Tail Suits  
VESA DRESS
France
€ 1000.00 Fixed price
Size: S
Vesa Latin Dance Dress - pink
Switzerland
€ 999.00 Negotiable
Size: Small
Ballroom dress for sale
Slovakia
€ 800.00 Negotiable
Size: S
Dancing Day Italian atelier ballroom dress
Slovakia
€ 1000.00 Contact us
Size: 34-38
The best dress.
Spain
€ 100.00 Fixed price
Size: 38-42
Stunning Pink SAPIEL Atelier
Italy
€ 700.00 Highest offer
Size: EU 44 - UK 16
Enchanting standard
Ukraine
€ 1400.00 Negotiable
Size: XS-S, 36-38
Classy Lilac Dress with Swarovski Crystals
United States
€ 500.00 Negotiable
Size: US 0-2
Stunning Turquoise made for Blackpool
United States
€ 600.00 Negotiable
Size: 0-6
Original and remarkable latin dress
Romania
€ 500.00 Fixed price
Size: XSmall-Small
 
Looking for a dress? click here
To add a dress click here
 
Plaza Forum      
 08-23 :: Trainingskamp Cla
 08-11 :: Open Limburg Dans
 01-26 :: Wsi Wedstrijd Van
 01-24 :: Dens Gala: Verkoz
 01-23 :: Danceplaza Café
 01-20 :: Dens Gala Wedstri
 01-16 :: Latin Drill En Bo
 01-14 :: Met Spoed Gezocht
 01-03 :: Nieuwjaarsbal Vri
 12-21 :: Verdien Je Vdn-Co
 
Danceplaza Links  
 
Frontpage Archive
 
 
 
Partner search  
 12-07FEMALEElena A(40)
United Kingdom
 
 10-10FEMALETes Saelman(43) 
 08-08MaleClive Uter(36)
United States of America
 
 06-12FEMALESteph C(29)
United States of America
 
 05-31MaleGreg(40) 
 
Search :: Add
 
Plaza Events  
 
Add
 
Plaza Column
 04-28 :: Let'S Dance Champion...
 08-19 :: Hiring Dance Instruc...
 03-30 :: Latin/Ballroom Dress...
 10-03 :: Opheffingsuitverkoop...
 03-01 :: Odissi Dance And Mus...
 02-21 :: Hairaffair - For All...
 02-07 :: Tedancari Dance Comp...
 06-13 :: Launch Of Free Site ...
 03-01 :: Movement Of Your Bod...
 02-22 :: High Level Internati...
 
To add a new Plaza Column Article click here
 
Plaza Links  
 universities Waseda University Ba... 
 general Ballroom Rhythms - D... 
 clubs/studio Tanzsportklub Reside... 
 homepages Edwin Oostra 
 business Zhanna Kens, Ballroo... 
 general Ballroom Dance Partn... 
 universities Technische Universit... 
 organisations Kalamazoo Dance (Usa... 
 business Dancewear, Latin Dan... 
 homepages Dansstudio De Haan 
 
To add a new Plaza link click here
 
 

Result Service - Competition info
Name competition :Russian Junior II Latin 2009
City :Kstovo
Country :Russia
Date :Sunday, 02-01-2009
Association :National
Disipline :Latin
Type :National Championships
Age :Junior II Latin

Result Service - Results

Result Service / Russian Junior II Latin 2009 / Junior II Latin
Search string:
 
Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
1Dmitriy Bunin - Natasha Rusetskaya Photos of couple available  Russian Federation
2Valeriy Pavlov - Karolina Maevskaya Russia
3Artem Efanin - Anastasiya Kornilova Russian Federation
4Vladimir Vasilevich - Anna Magdeeva Photos of couple available  Russian Federation
5Dmitriy Kapusta - Ekaterina Karaschuk Russia
6Nikita Tabachkov - Ekaterina Kostochkina Photos of couple available  Russian Federation
7Vladislav Bogoslov - Ekaterina Ryabogina Russian Federation
 
Semi Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
8Vladimir Tkachuk - Polina Mamykina Russian Federation
9Kirill Medyanov - Eliza Lozhnikova Russian Federation
10Alexey Barkov - Anna Grishchenko Russian Federation
11Denis Golikov - Olesya Frolova Russian Federation
12Andrey Prytkov - Ekaterina Boykova Russian Federation
13Vladislav Tkachenko - Aleksandra Tarasenko Russian Federation
14Ivan Klyuev - Tamara Bunatyan Russian Federation
 
Quarter Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
15Nikita Kadnikov - Aleksandra Koldan Russian Federation
16Mikhail Sarmatov - Viktoriya Polovova Russian Federation
17Sergey Polennikov - Anna Dergunova Russia
18Aleksandr Chukharev - Kseniya Beleush Russian Federation
19Aleksandr Kurennoy - Yuliya Gorlenkova Russian Federation
20Igor Balyukin - Darya Guryleva Russian Federation
21Daniil Kapitanov - Vladlena Baranova Russian Federation
22Boris Basin - Elizaveta Monikaynen Russia
23Artem Lazarev - Tatyana Nastechena Russian Federation
24Boris Brokhovetskiy - Marina Sibirtseva Russian Federation
24Andrey Kurmyshev - Viktoriya Makarkina Russian Federation
 
Round 2
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
26Dmitriy Karmazin - Anastasiya Talanova -
27Semen Sidorenko - Alisa Novitskaya Russian Federation
28Dmitriy Staev - Ekaterina Rymar Russian Federation
29Bogdan Sergeychuk - Polina Tropskaya Russian Federation
30Dmitriy Pandurskiy - Mariya Zubanova Russian Federation
30Vitaliy Nechaev - Sofya Pechenkina Russian Federation
30Ivan Lovkov - Olga Sadkova Russian Federation
30Aleksandr Avdeev - Tatyana Paramonova Russian Federation
34Dmitriy Bayanov - Alina Dichka Russian Federation
34Aleksey Gaponenkov - Elizaveta Terekhova Russian Federation
36Kirill Muromtsev - Anastasiya Bogomolova Russian Federation
37Ivan Mitichkin - Kseniya Sazonova Russian Federation
38Maksim Promzelev - Yana Kardashenko Russian Federation
38Dmitriy Agashkov - Alina Kashaeva Russian Federation
40Maksim Shishov - Anastasiya Dubrovskaya Russian Federation
40Vladislav Tsarev - Valeriya Maslova Russia
42Shamil Bukanbaev - Marina Prokopenko Russian Federation
43Egor Sonin - Ekaterina Sonina Russian Federation
44Kirill Vlasov - Alisa Shipilova Russian Federation
45Viktor Nazarov - Aleksandra Lokteva Russian Federation
45Egor Prokhorov - Aleksandra Yaremenko Russian Federation
45Albert Trofimov - Elena Guseva Russian Federation
48Evgeniy Berlyakov - Alena Mozheeva Russian Federation
49Makar Melikhov - Aleksandra Kurmanova Russian Federation
49Aleksandr Nazarov - Margarita Razomazova Russian Federation
 
Round 1
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
51Aleksandr Egorov - Elena Malyanova Russian Federation
51Ilia Ivanov - Mariya Gorodilova Russian Federation
51Andrey Khripkov - Mariya Eliseeva Russian Federation
51Egor Savelev - Mariya Orlova Russian Federation
55Roman Blinov - Natalya Kuznetsova Russian Federation
56Dmitriy Prikhodko - Anna Ivanova Russian Federation
57Artem Valiev - Polina Victorova Russian Federation
57Andrey Trubaenko - Valeriya Lobova Russian Federation
59Denis Kalenov - Yuliya Remizova Russian Federation
59Denis Mironov - Elvira Elagina Russian Federation
59Aleksey Mukhortov - Marina Bakhmeteva Russian Federation
62Roman Shvets - Polina Ledrova Russian Federation
63Anatoliy Lisyanskiy - Elizaveta Kleymenova Russian Federation
64Roman Tuzov - Anna Aleksandrova Russian Federation
64Ilya Kolotushkin - Valeriya Kolmogorova Russian Federation
64Nikita Chernov - Evgeniya Sotnikova Russian Federation
67Roman Bikbulatov - Elina Kagarmanova Russian Federation
67Aleksandr Golomolzin - Aleksandra Smirnova Russian Federation
67Aleksey Potapov - Darya Dozorova Russian Federation
70Maksim Blokhin - Mariya Ozhekhovskaya Russian Federation
70Artur Fayzullin - Elizaveta Mikhaylova Russian Federation
70Nikita Ryleev - Polina Lisechko Russian Federation
70Daniil Sukhanov - Ekaterina Kotik Russian Federation
74Maksim Zmeev - Anastasiya Adamovich Russian Federation
74Vladimir Shishkov - Lada Bazhanskaya Russian Federation
74Yury Makshakov - Ekaterina Datsko Russian Federation
77Roman Nosov - Anastasiya Mashtakova Russian Federation
77Nikita Yakshevich - Elina Eremeeva Russian Federation
79Vyacheslav Molev - Mariya Kuznetsova Russian Federation
79Egor Markov - Kristina Bodrilova Russian Federation
79Nazar Khusnutdinov - Azaliya Dautova Russian Federation
82Denis Kuklin - Anna Perminova Russian Federation
82Dmitriy Chukanov - Darya Bulgakova Russian Federation
82Ilya Surkov - Polina Perova Russian Federation
85Aleksandr Slezin - Diana Rodionova Russian Federation
85Anton Savchuk - Kseniya Vymyatnina Russian Federation
85Maxim Akhmetzhanov - Elizaveta Blokhina Russian Federation
88Denis Ivanov - Elvira Azisova Russian Federation
88Oleg Kudin - Vlada Voevodina Russian Federation
88Evgeniy Nikolaev - Polina Amosyatskaya Russian Federation
91Nikita Kurochkin - Vera Erpuleva Russian Federation
92Pavel Kopaev - Darya Sergeeva Russian Federation
93Andrey Korolev - Sabina Kralichkina Russian Federation
94Aleksandr Nayden - Polina Baurina Russian Federation
95Tigran Akinyan - Darya Matyunina Russian Federation
95Yaroslav Ovchinnikov - Mariya Usanina Russian Federation