Today 128493 unique visitors 60 active users Logged in as: Anonymous user  
Danceplaza Group  
BlackpoolDanceFestival.net
Dress.danceplaza.com
Mobile.Danceplaza.com
Copy-rights & Disclaimer
 
Dresses / Tail Suits  
Great Latin Dress
United States
€ 1000.00 Negotiable
Bright and Elegant dress!!
Russia
€ 700.00 Contact us
Black and Green Ballroom dress
Netherlands
€ 875.00 Contact us
VESA dress for sale!
Russia
€ 900.00 Fixed price
EDDA HSU dress.BRAND NEW / NEVER WORN.
Hong Kong
€ 670.00 Negotiable
Romantic ballroom dress a flower colours...
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Stylish ARTI design ballroom dress
Russia
€ 1050.00 Fixed price
Granata
Germany
€ 500.00 Fixed price
Primavera
Germany
€ 650.00 Fixed price
Stunning white ballroom dress made by Si...
United Kingdom
€ 1450.00 Fixed price
 
Dresses / Tail Suits  
Great Latin Dress
United States
€ 1650.00 Negotiable
Size: XS/ S
VESA DRESS
France
€ 1000.00 Fixed price
Size: S
Vesa Latin Dance Dress - pink
Switzerland
€ 999.00 Negotiable
Size: Small
Ballroom dress for sale
Slovakia
€ 800.00 Negotiable
Size: S
Dancing Day Italian atelier ballroom dress
Slovakia
€ 1000.00 Contact us
Size: 34-38
The best dress.
Spain
€ 100.00 Fixed price
Size: 38-42
Stunning Pink SAPIEL Atelier
Italy
€ 700.00 Highest offer
Size: EU 44 - UK 16
Enchanting standard
Ukraine
€ 1400.00 Negotiable
Size: XS-S, 36-38
Classy Lilac Dress with Swarovski Crystals
United States
€ 500.00 Negotiable
Size: US 0-2
Stunning Turquoise made for Blackpool
United States
€ 600.00 Negotiable
Size: 0-6
 
Looking for a dress? click here
To add a dress click here
 
Plaza Forum      
 08-23 :: Trainingskamp Cla
 08-11 :: Open Limburg Dans
 01-26 :: Wsi Wedstrijd Van
 01-24 :: Dens Gala: Verkoz
 01-23 :: Danceplaza Caf้
 01-20 :: Dens Gala Wedstri
 01-16 :: Latin Drill En Bo
 01-14 :: Met Spoed Gezocht
 01-03 :: Nieuwjaarsbal Vri
 12-21 :: Verdien Je Vdn-Co
 
Danceplaza Links  
 
Frontpage Archive
 
 
 
Partner search  
 11-19MaleTomasz Depczy (20)
Poland
 
 08-21FEMALEAna Hauptman(11)
Slovenia
 
 06-30MaleAndrea Chua(29)
Singapore
 
 06-09FEMALEKarin Ravljan(39)
Austria
 
 
Search :: Add
 
Plaza Events  
 
Add
 
Plaza Column
 04-28 :: Let'S Dance Champion...
 08-19 :: Hiring Dance Instruc...
 03-30 :: Latin/Ballroom Dress...
 10-03 :: Opheffingsuitverkoop...
 03-01 :: Odissi Dance And Mus...
 02-21 :: Hairaffair - For All...
 02-07 :: Tedancari Dance Comp...
 06-13 :: Launch Of Free Site ...
 03-01 :: Movement Of Your Bod...
 02-22 :: High Level Internati...
 
To add a new Plaza Column Article click here
 
Plaza Links  
 business Costumedans 
 universities Dance 4 America 
 homepages Elizabeth Earhart: U... 
 organisations Dansliga Sportfedera... 
 organisations Algemene Nederlandse... 
 homepages Www.Pablonika.Nl 
 organisations United States Amateu... 
 formation teams The World Formation ... 
 formation teams 1. Tc Ludwigsburg St... 
 business Geeke Sommers Fashio... 
 
To add a new Plaza link click here
 
 

Result Service - Competition info
Name competition :WDSF Junior II Open Latin
City :Moscow
Country :Russian Federation
Date :Friday, 10-25-2019
Association :IDSF
Disipline :Latin
Type :Open
Age :Junior II Latin

Result Service - Results

Result Service / WDSF Junior II Open Latin / Junior II Latin
Search string:
 
Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
1Kirill Kurbatov - Alexandra Revel-Muroz Russian Federation
2Nikolay Puzyrev - Alexandra Volkova Russian Federation
3Savely Dobriakov - Varvara Rudentsova Russian Federation
4Nikita Pavlov - Taisia Malakhova Russian Federation
5Nikita Sychev - Kristina Nesterova Rus
6Danil Kuptsov - Mariya Trifonova Rus
 
Semi Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
7Igor Stifutin - Maria Artamonova Rus
8Egor Agaurov - Sofia Vorobieva Rus
9Alexandr Kolbasiuk - Irina Zimakova Russian Federation
10Mihai Ungureanu - Madalina Cecoi Mda
11Nikita Guguchkin - Anastasia Leontieva Rus
12Nikita Zemlianoy - Ameliya Seferyan Rus
 
Quarter Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
13Mikhail Philippov - Daria Pryadko Rus
14Danila Kornev - Maiia Chizhova Rus
14Alans Orda - Amanda Aksenoka Lat
14Bogdan Demidenko - Elena Chebotova Rus
17Sergey Burdin - Stefania Shakhray Rus
18Artem Shpigel - Anastasia Kibis Rus
19Alexandr Miasnikov - Mayia Fadeeva Rus
20Andrey Sokolov - Anastasia Chirova Rus
20Radomir Filin - Polina Siniachkina Russian Federation
22Anton Alekhin - Yaroslava Solovieva Rus
23Makar Averkin - Polina Kaplunenko Rus
23Alexey Ershov - Elizaveta Ivanova Russian Federation
25Roman Agarkov - Maya Vavilina Rus
 
Round 4
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
26Daniil Tapanainen - Ekaterina Alexeeva Rus
27Vladimir Vitsenko - Yekaterina Kim Kaz
27Bekhruz Sadikov - Aleksandra Shishkina Uzb
29Grigory Bozhevsky - Elizaveta Bendova Rus
29Ivan Khriashchev - Daria Lebedeva Rus
31Ilia Parfenov - Sofia Prikhodchenko Rus
32Philipp Torsky - Elizaveta Demidova Rus
32Egor Naumov - Sofia Shendel Russian Federation
34Sergey Perevertkin - Anastasia Kudriashova Rus
34Nikita Shchukin - Anastasia Korableva Rus
36Aleksandr Zaruba - Valeria Romanchuk Rus
37Sergei Baklanov - Viktoriia Korosteleva Rus
37Andrey Grachev - Maria Tsvetova Russian Federation
39Ivan Likhachev - Varvara Ilyina Rus
39Timur Stepanov - Anastasia Nesterova Rus
39Konstantin Sidorov - Arina Novgorodova Russian Federation
42Mark Egorov - Maria Proshletsova Rus
43Leonid Korotchenko - Iuliia Ustiakina Rus
43Ilya Duginov - Sofiya Monya Rus
45Dmitry Elmurzaev - Sabina Rogozhkina Rus
46Valery Emtsev - Zlata Seregina Rus
46Matvey Skripnikov - Karina Terentieva Russian Federation
48Iurii Chirkunov - Ksenia Chumicheva Rus
 
Round 3
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
49Egor Avershin - Veronika Feshchuk Rus
49Vladislav Toder - Sofia Zhdanova Rus
49Nikita Perepelkin - Daria Ganusovskaya Russian Federation
49Konstantin Matrenin - Uliana Soskova Rus
49Nikita Kochetkov - Dana Kulakova Rus
49Mikhail Vinogradov - Viktoria Kaplina Rus
49Roman Vasilyev - Polina Vasilyeva Russian Federation
49Dmitrii Blinkov - Asal Mambetova Kgz
57Yaroslav Andreev - Elizaveta Dmitrieva Rus
57Vadim Zubkov - Alesya Voropanova Rus
57German Manuylov - Daria Khodyreva Rus
57Igor Tverdovsky - Julia Gorina Rus
61Mikhail Yashchenko - Polina Kudriashova Rus
61Alexey Tereshchenko - Svetlana Saskova Rus
61Leonid Kozub - Sofia Rdeini Russian Federation
61Arman Kagramanyan - Elizaveta Antonova Rus
65Nikita Kratko - Maria Pomiluyko Rus
65Ilya Panov - Elizaveta Loginova Rus
67Maxim Potapov - Polina Boldyreva Rus
67Egor Fedorov - Yaroslava Permiakova Rus
69Artem Sorokin - Ekaterina Garaeva Rus
69Ilya Obukhov - Anastasia Arkhipova Rus
69Artem Zavialov - Anastasia Vyshvyrkina Rus
69Konstantin Gabelko - Anastasia Utrobina Rus
73Filipp Boss - Antonina Simeonova Rus
74Aleksey Safarov - Alisa Asadullina Rus
75Dmitry Belyaev - Anna Korikova Rus
75Vladislav Vorobyev - Anastasia Dmitrieva Rus
75Alexey Selichev - Natalia Mikheeva Rus
78David Predko - Sofia Orlovskaya Rus
78Askar Kudratov - Alia Galina Rus
80Viacheslav Karpenskiy - Sofia Ivanova Rus
80Nikita Kretinin - Daria Shirinkina Rus
80Anton Sytilin - Sofia Belikova Russian Federation
83Ilya Kobyzev - Ekaterina Furasyeva Rus
83Danil Kuzmenko - Sofia Zakharova Rus
85Georgiy Plotnikov - Marina Plotnikova Rus
85Roman Nazarov - Polina Anisimova Rus
85Kirill Lipatov - Anella Aksakova Rus
85Daniil Leonov - Elizaveta Zelenkova Rus
89Maxim Neruchok - Anna Filatova Rus
90Sergey Korolev - Daria Baturina Rus
90Kirill Parshin - Viktoria Gayer Rus
90Daniil Yakshin - Sofia Iasiuk Rus
93Ivan Zhuliabin - Veronika Balzhanova Rus
93Daniil Goncharov - Angelina Leskina Rus
93Ayrat Galiullin - Ekaterina Sheremetyeva Rus
96Mikhail Ermakov - Elena Yagupova Rus
96Yaroslav Mitin - Daria Zaitseva Rus
96Bogdan Pototskii - Valeria Sokolova Rus
99Bogdan Kulinich - Violetta Perevedentseva Rus
 
Round 2
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
100Pavel Padalko - Mira Anikeeva Rus
100Kirill Kundius - Anfisa Emelianova Rus
100Ilia Vasilyev - Anna Kobycheva Rus
100Lev Valisevich - Sofiya Dolbina Rus
104Kirill Musaleev - Yanina Belova Rus
104Alexei Ushakov - Daria Sahnenko Rus
104Sergei Smirnov - Diana Krasnikova Rus
104Nikita Sannikov - Yulia Selivanova Rus
104Egor Ozhegov - Anastasia Levykina Rus
104Alexandr Kramorenko - Viktoria Nevenchanaya Rus
104Zakhar Kochev - Alexandra Shadrina Russian Federation
104Savelii Korobko - Daria Gurianova Rus
104Aleksandr Dedlovskiy - Maria Krokhina Rus
104Vsevolod Vorobiev - Anastasia Sarkisiants Rus
114Vladislav Smolikov - Alexandra Eremenko Rus
114Ilia Esin - Ksenia Bondarenko Rus
114Daniel Airapetyan - Kira Kaminskaya Rus
117Dmitry Stupin - Elizaveta Seraya Rus
117Kir Chursin - Maria Tretinikova Rus
117Mikhail Razmakhnin - Sofia Mazitova Rus
117Leonid Neradovskii - Mariia Galanina Rus
121Yaroslav Valiakhmetov - Anastasia Valiakhmetova Rus
122Egor Altukhov - Maria Loshmanova Russian Federation
122Mikhail Saprykin - Anna Nechepurenko Rus
122Arseny Solomatin - Arina Butina Rus
122Daniil Sumishevskiy - Daria Sheleva Rus
126Lev Moskvin - Alice Redekop Russian Federation
126Gleb Medveditckov - Lilia Mikhalenok Rus
126Nikita Koloyartsev - Anastasia Sorokina Rus
126Egor Ivanov - Anastasia Yusupova Rus
130Daniil Gurov - Aleksandra Efimova Rus
130Maksim Panteleev - Veronika Baranova Rus
130Andrey Papelnitsky - Anastasia Demenkova Rus
130Artem Solovev - Anastasia Afanasyeva Rus
130Nikita Tomilov - Nadezda Vakhitova Rus
135Ying Wangyu - Zhang Siqi Chn
135Nikita Kourov - Anna Armianinova Rus
135Mikhail Podoksik - Maria Valentiuk Rus
135Rodion Arutunyan - Alexandra Khodina Rus
139Ivan Tsigankov - Arina Zelentsova Rus
139Nikita Khromov - Margarita Porechina Rus
139Vladimir Sukhov - Margarita Borovikova Rus
139Mark Nenashkin - Maria Sterekhova Rus
139Artem Zheludkov - Elizaveta Skliar Rus
139Daniil Volman - Maria Berezina Rus
139Vladimir Barbashin - Kristina Deviashina Rus
146Ilia Chertovskikh - Alina Tiuriukhanova Russian Federation
146Sergey Pyatygin - Irina Rudnova Rus
146Valentin Ershov - Natalya Vorobyeva Rus
146Nikolay Aksenov - Taisiya Kuleshova Rus
150Vadim Khirkov - Ksenia Desyatnikova Rus
150Nikita Feoktistov - Anastasia Belikova Rus
150Ivan Samarin - Polina Leshcheva Rus
150Denis Rizhkov - Alisa Odegova Rus
150Artem Kovshov - Elizaveta Zukhar Rus
150Andrey Golovachev - Elizaveta Vodianikova Russian Federation
150Lev Gilmutdinov - Polina Timina Rus
157Viacheslav Sklyarov - Alexandra Galeeva Rus
158Dmitrii Shchelkonogov - Elena Antonova Rus
158Daniil Tutarinov - Nadezhda Pichugina Rus
158Robert Sanakoev - Mary Dyachenko Rus
158Nikita Zorkin - Nadezhda Podkovyrkina Rus
162Danil Kulevtsov - Anastasya Davydova Russian Federation
162Maksim Zubakin - Mariya Yadygina Rus
162Alexandr Zverev - Elizaveta Oleynik Rus
162Pavel Zhuk - Anna Muratova Rus
162Artem Glushenko - Elizaveta Tarasenko Rus
162Aleksandr Vishniakov - Daria Nazimova Rus
162Gleb Allagulov - Kristina Rozhkova Rus
169Anton Adian - Victoria Krivosheina Rus
169Nikita Ankup - Ekaterina Tarasova Rus
169Danil Gnezdilov - Alina Sorokina Rus
169Andrey Kan - Kamilla Murzagaliyeva Uzb
173Kirill Tsapyrin - Daria Reztsova Rus
173Roman Kravchenko - Elizaveta Baranova Rus
173Vladimir Zaytsev - Angelina Masheykina Rus
173Grigory Guba - Daria Rodina Rus
173Vladislav Graf - Anastasia Gavrilenko Rus
178Denis Blinov - Elizaveta Malutina Rus
178Matvey Grokhotkov - Viktoria Masold Rus
178Daniil Chekurov - Anastasia Chernova Rus
181Vladimir Usenko - Iasmin Abdukadyrova Kgz
181Andrey Tepliakov - Maria Gushchina Rus
181Yuriy Ivanov - Kseniia Ugleva Rus
181Maksim Demin - Diana Dyatlova Rus
181Arseny Voronin - Ksenia Zhemchugova Rus
186Egor Imanakov - Veronika Puchkova Rus
187Nikita Lebedev - Sofia Kholina Rus
187Viktor Lukichev - Lina Shirko Rus
187Vladimir Martynenko - Daria Pugacheva Rus
190Egor Balabaev - Ruslana Sicheva Rus
191Denis Cherezov - Nigina Koblyakova Russia
191Victor Dobrinsky - Ksenia Knysh Rus
193Artem Kitkov - Taisia Karpova Rus
193Yaroslav Sinchurin - Lilia Li Rus
 
Round 1
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
195Ilia Valavin - Arina Kalmykova Rus
195Artur Didrov - Alisa Gaydarly Rus
195Vladislav Orlov - Alina Rakcheeva Rus
198Yuriy Tretiakov - Arina Khizhnichenko Rus
198Anton Styuhin - Polina Salnikova Rus
198Konstantin Ruzov - Anastasia Sharygina Rus
198Leonid Novitskii - Aleksandra Bruzhes Rus
198Artem Korolev - Yulia Sigareva Rus
198Aleksandr Dvoinin - Daria Sinkina Rus
204Kirill Chizhikov - Sofia Kuzmina Rus
204Eduard Taranovsky - Amalia Taranovskaya Russian Federation
204Vladislav Sagaydak - Polina Ivanova Rus
204Viacheslav Puzakov - Zlata Zotova Rus
204Nikolay Detsiuk - Daria Vereshchagina Russian Federation
204Yaroslav Goloshchapov - Elizaveta Usacheva Rus
204Daniil Butenko - Anastasia Aparina Rus
211Svyatoslav Borzenkov - Maria Reshetova Rus
211Eldar Imagulov - Mariana Viunik Rus
213Andrey Demeshko - Ksenia Efremova Rus
213Girey Mamutov - Shakhzoda Nosirova Uzb
213Konstantin Oleynik - Daria Ladnushkina Rus
216Gleb Shtelmakh - Arina Bazyleva Rus
216Ivan Timoshenko - Sofia Smorkalova Rus
216Artem Nazarenko - Daria Zakharova Rus
219Gleb Apareev - Angelina Mikhaleva Russian Federation
219Timur Shin - Kristina Krassikova Kaz
219Igor Shevchenko - Elizaveta Yudintseva Rus
222Vladislav Osipov - Darina Mikhailova Rus
222Maxim Smolentsev - Alina Ganchenko Rus
222Denis Legotin - Arina Solodkaya Rus
222Danil Komin - Olesya Bulavitskya Rus
226Ilya Terentiev - Polina Diadiuk Rus
227Dmitriy Poliakov - Yulia Samsonova Rus
227Dmitriy Scherbakov - Kristina Zimina Rus
227Semen Makarenko - Anastasia Demidenko Rus
227Matvey Klimenko - Ekaterina Falaleeva Rus
227Maksim Golev - Mariia Shevkunova Rus
232Mark Kolberg - Maria Shitova Rus
233Dmitry Detsiuk - Daria Anisimova Rus
233Maxim Fadeev - Olesya Kuleshova Rus
235Mikhail Kovalenko - Alina Bezmenova Rus
235Michail Kuznetsov - Elizaveta Pelevina Rus
237Vitaly Radnaev - Alina Fedorova Rus
238Danila Ukhatov - Veronika Bolibok Rus
238Anton Oleynic - Yuliana Oleynic Rus
240Zakhar Bobrishov - Margarita Konteeva Rus
240Mikhail Konovalov - Maria Kochurina Rus
240Kirill Chubukin - Arina Lyzova Rus
243Timur Nasyrov - Maria Devicheva Rus
244Evgeniy Naumenko - Elizaveta Tashchilina Rus
244Nikolai Skazchenko - Kristina Iugai Rus
246Ilya Dzhumbaev - Valeriya Ibragimova Rus
247Konstantin Kulabukhov - Ksenia Yakovleva Rus
247Dmitriy Nikolaev - Anna Naumova Rus
249Artem Yugaev - Maria Shcherbel Rus
250Nikita Anikeev - Ksenia Filatova Rus
250Egor Gurov - Maria Krutogolova Rus
252Bogdan Kuznetsov - Sofia Zakusina Rus
252Kirill Panchukhin - Viktoriya Efanova Rus